Turecko - Delphin Botanik Platinum


FOTOGRAFIE Z CESTY NÁJDETE NA NAŠOM FACEBOOKU

Na prelome septembra a októbra má už väčšina Slovákov dávno po letných dovolenkách, no turecká riviéra aj vtedy zostáva v dovolenkovom móde s krásnym letným počasím a vyhriatym morom.

Tentokrát bolo cieľom cesty stredisko Okurcalar. Úprimne, toto miesto nikdy nepatrilo medzi mojich favoritov v Turecku. Pás hotelov medzi cestou a kamenistou plážou, bez uceleného centra či promenády. Pri jarnej infoceste tureckými hotelmi sme však práve v tomto stredisku navštívili hotel Delphin Botanik Platinum patriaci do výbornej siete Delphin Hotels, ktorý na mňa zapôsobil mimoriadne príjemne. Na jeseň som dostal možnosť tento hotel opäť navštíviť a definitívne si potvrdiť, či boli moje predsudky oprávnené alebo nie. Nebudem to naťahovať, tento hotel ma presvedčil a pokojne by som ho navštívil opäť. V nasledujúcich riadkoch sa pokúsim pomenovať jeho plusy a mínusy.

Začneme prvým "kameňom úrazu" a tým sú kamene. Presnejšie kamienky na pláži. Áno, na tejto pláži je piesok v menšine a vstup do vody je relatívne strmý. Pre ľudí s vážnejšími pohybovými ťažkosťami to môže byť prekážka, ale väčšina turistov, vrátane detí, zvládne vstup do vody bez problémov, aj bez topánok do vody. Hoci, obuv do vody by som asi odporučil. Je to minimálna investícia, kúpite ju všade a viem si predstaviť, že je s ňou pohyb oveľa komfortnejší. Svetlou stránkou kamienkovej pláže je príjemne čistá voda. Navyše, hotel dopraje svojim návštevníkom aj veľké mólo s niekoľkými možnosťami na vstup či skok do vody. Vybavené je aj barom (samozrejme v rámci All Inclusive) a množstvom lehátok, takže celkovo pôsobí pláž veľmi pekne a usporiadane. Nemusí to platiť pre všetky hotely v oblasti, ale tento hotel sa s jeho plážovou výzvou vysporiadal naozaj veľmi dobre.

Poloha hotela je asi 90 km od letiska, zhruba na pol ceste medzi známymi strediskami Alanyou a Side. A tu je práve moment, keď hotel Botanik Platinum spolu s vedľajším Delphin Deluxe premenil miernu nevýhodu na veľký benefit. Svojim klientom ponúkajú skvelú šancu na návštevu oboch atraktívnych stredísk úplne zdarma, dvakrát za deň. Stačí sa deň vopred zapísať na recepcii a na druhý deň nasadnúť priamo pred hotelom na hotelový autobus, ktorý vás zavezie do vybraného letoviska a v určenom čase zase späť do hotela. Obe strediská si určite zaslúžia návštevu. V Side nájdete antické pamiatky aj štýlové bary, kde si môžete vychutnať studený drink či vodnú fajku. Alanya je podstatne väčšie mesto s dvoma dlhými plážami, hradbami nad mestom a rušným denným aj nočným životom. V oboch centrách uspokojíte aj svoje nákupné chúťky, obchody a bazáre ponúkajú nielen všetky "fejky" sveta, ale napríklad aj úžasné turecké sladkosti s rôznymi druhmi orechov. Ak ide o nákupy, bližšou alternatívou sú aj veľké bazáre v blízkosti hotela. Botanik Platinum sa nachádza na konci hotelovej zástavby a hneď vedľa je dokonca aj nová kaviareň "globálneho" typu, kde si za dobrú cenu vychutnáte okrem pravej tureckej kávy aj ozajstné espresso či capuccino. Takže aj poloha hotela sa nakoniec (aj vďaka hotelovému shuttle busu) ukázala ako celkom príjemná.

Pár slov k samotnému hotelu. Botanik Platinum je krásna moderná stavba, areál zdieľa aj so starším hotelom Delphin Botanik Hotel. Práve areál hotela je jeho veľkou devízou, tvorí ho fantastická "botanická" záhrada s množstvom udržiavanej zelene a krásnymi bazénmi. Nájdete tu pre seba pokojné aj rušnejšie miesta a takúto záhradu môžu závidieť aj mnohé drahšie rezorty.

Pre deti je prichystaný miniklub v tieni vysokých stromov s trampolínou, milými zajačikmi, predstavením kúzelníka či akrobata a pozornými animátormi (rusky hovoriacimi). Tobogany pre malých aj veľkých, detské bazéniky, kolotoče, nič nechýba.

Izby sú pekné a moderné, dobrý turecký štandard. Sejf je v cene a každý deň vám doplnia aj minibar pivom a nealkom.

Služby hotela a prístup zamestnancov vo všeobecnosti hodnotím ako výborné. Jedným z mála mínusov je kvalita rozlievaných alkoholických nápojov v rámci All Inclusive, importované drinky tu nečakajte (na rozdiel od vedľajšieho Delphin Deluxe). Čo sa týka stravy, kvalita bola na úrovni a kvantita (ako je v tureckých hoteloch bežné) hádam až priveľká. Pri tom množstve a rozmanitosti jedál som zapochyboval, či toto všetko ako dovolenkári potrebujeme. Čerstvé ovocné džúsy, fantastické orechové baklavy, horúce turecké placky gozleme, sladučký chladený melón, ľadová káva, turecký kebab a nespočetné množstvo iných jedál a snackov tu počas dňa nenechá nikoho hladného.

Ľadový servis, teda zamestnanec, ktorý vás pri bazéne osvieži voňavou chladnou vodou, určite nie je nevyhnutnosť, ale v horúcich dňoch poteší aj takýto detail. Hotel jednoznačne nesklamal, plusy výrazne prevažujú mínusy a dá sa odporúčať aj náročnejším klientom.

Na záver ešte spomeniem piešťanské letisko, ktoré je novou a zaujímavou alternatívou k ostatným zavedeným slovenským odletovým mestám. Je malé a má príjemnú, takmer rodinnú atmosféru. Veľkým plusom je bezplatné parkovanie, našlo sa miesto aj na detský kútik, terasu s výhľadom na pristávajúce lietadlo (jednotné číslo tu nie je náhodné :) ) a aj automat s bezplatnými nealko nápojmi a kávou. Celý zájazd, samozrejme bezproblémovo, organizovala overená cestovná kancelária Happy Travel.

FOTOGRAFIE Z CESTY NÁJDETE NA NAŠOM FACEBOOKU

Novinky

Partneri

Facebook

Kontaktujte nás