Nejkrásnější místa Ománu

Muttrah Muscat Rybaři Muscat Gate Grand mosque  Musca Wadi Bani Khalid Muscat Al Qubrah Mosque
Destinácia: Omán
Kód zájazdu: 1258770
Cena od: 2 120 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

12.11.2022 8 dní First Minute 2 120 € +0 € odlet: Praha letecká
03.12.2022 8 dní First Minute 2 120 € +0 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program:
1. DEŇ
Odlet z Prahy, prílet do Dubaja v neskorých nočných hodinách, čakanie na nadväzujúci spoj do ománskeho Muscatu .

2. DEŇ
V skorých ranných hodinách odlet nadväzujúcim spojom z Dubaja do Muscatu, predpokladaný prílet do Muscatu v skorých ranných hodinách. Po vybavení potrebných formalít bude nasledovať transfer do hotela, ubytovanie ihneď po prílete. Raňajky, individuálne voľno na odpočinok. V popoludňajších hodinách odchod do starej časti mesta a prístavu Mutrah Corniche , kde kotvia súkromné jachty vladára. Prejdete sa po nábreží lemovanom najstaršími stavbami v Muscate, v ktorých žili bohatí obchodníci. Nasleduje prehliadka jedného z najstarších trhovísk sveta, Mutrah souk . Labyrint uličiek skrýva obchodíky so skutočnými pokladmi - najvzácnejšie ománske kadidlá, strieborné tepané dýky kandjar, tradičné ťažké šperky, zlato, jemné šatky, vonné esencie a parfumy. Čulý ruch, vôňa a zvuky typické pre arabské trhovisko vás zaručene očarí. Vo večerných hodinách prejazd na predmestí Muscatu, kde navštívite miestnu rodinu, ktorá pre vás pripraví tradičnú ománsku večeru a rozprávanie o miestnych zvykoch.

3. DEŇ
Vydáte sa na prehliadku hlavného mesta Muscat. Najskôr navštívite modernú časť metropoly, ktorej kraľuje najkrajšia mešita v krajine Veľká mešita sultána Qaboose . Fascinujúca stavba je obklopená rozľahlou záhradou, má nádherné bohato zdobené interiéry a je originálnym príkladom súčasnej arabskej architektúry. Ďalším bodom programu bude návšteva ománskej luxusnej parfumárskej manufaktúry Amouage . Vyskúšate si orientálne niche parfémy patriace medzi najdrahšie vône sveta. Nasleduje zastávka u exteriérov Kráľovskej opery , prvej svojho druhu na celom Arabskom polostrove. Tunajšia akustika je excelentná a pravidelne tu vystupujú slávne hudobné hviezdy. Potom prejdete okolo rozsiahleho parku a pobrežnej promenády Shatti Qurum, obľúbeného miesta na trávenie voľného času. Štvrtie ministerstiev a ambasád sa potom presuniete do starej časti mesta obklopenej zvyškom hradieb so vstupnými bránami. V pôvabnom múzeu Bait Al Zubair , bývalom paláci, uvidíte bohatú súkromnú zbierku pripomínajúcu dávne tradície a spôsob života obyvateľov Ománu. Nasleduje prehliadka exteriérov sultánskeho paláca Al Alam, nad ktorým sa na kopci týčia portugalské pevnosti Jalali a Mirani.

4. DEŇ
Odchod do prírody smerom na Sur , mesto námorníkov. Prvá časť cesty povedie okolo pohoria Hajar, ktoré je považované za skutočný raj pre geológov. Rozmanité skalné útvary aj jednotlivé vrstvy hornín môžete pozorovať po celú cestu. Najskôr zastavíte na pobreží pri prepadline Bimmah, ktorá vznikla zrútením vápencového stropu podzemnej jaskyne. Ománci ju nazývajú Miesto padlej hviezdy. Zaujímavý prírodný úkaz, kde si okrem obstarania pekných fotografií môžete aj zaplávať v tyrkysovej vode. Nasleduje zastávka pri ústí jedného z najkrajších wádí v Ománe, kaňone Wádí Shab . Je vklinený do divokého skalnatého pobrežia a horské pramene tu vytvárajú nádherné prírodné scenérie. Podľa časových možností a dispozícií účastníkov krátka prechádzka vo wádí. Obed v miestnej reštaurácii pri pláži, prípadne obedový balíček (piknik). Prejazd do starého mesta Sur s námorným múzeom pod holým nebom a tradičnou lodenicou, kde sa dodnes ručne vyrába pýcha Ománu, drevené lode dhow. Poslednou zastávkou tohto dňa bude najvýchodnejšie miesto sultanátu, prírodná rezervácia Raas Al Hadd . Každoročne sem pripláva veľké množstvo korytnačiek kariet, aby na tunajších plážach nakladali svoje vajcia. Budete ubytovaní v blízkom hoteli a vo večerných hodinách sa pozriete na jedno z miest, kde korytnačky, s trochou šťastia, budete môcť pozorovať.

5. DEŇ

Opustíte pobrežie a pôjdete do tajomného ománskeho vnútrozemia. Zastavíte sa v malom mestečku Al Kamil so starými strážnymi vežami a malým trhoviskom, kam beduíni z púšte jazdia nakupovať zásoby. Po kraji púšte okolo oranžových dún pôjdete ďalej do očarujúceho Wadi Bani Khalid . Krivolaká cesta medzi horskými úbočiami vás zavedie do dlhého riečišťa, obklopeného dedinami a úrodnými plantážami. Voda vytekajúca z niekoľkých prameňov je zachytávaná v priezračných jazierkach, ku ktorým sa dostanete po početných cestičkách a mostíkoch. V priezračnej vode sa môžete aj vykúpať. Obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Potom nasleduje výlet do prekrásnej púšte Wahiba (tiež Sharqiya) Sands , kde si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru arabskej púšte ako z rozprávok Tisíc a jedna noc. Zoznámite sa so spôsobom života beduínov, ktorí tu stále žijú a starajú sa o svoje stáda tiav. Večera a nocľah v púštnom kempe s pozorovaním západu slnka a schádzaním púštnych dún vo vozidlách 4x4 je vždy skvelým zážitkom. Fakultatívne jazda na ťavách alebo štvorkolkách.

6. DEŇ
V púštnom kempe odchod do oblasti Dakhiliyah, kde sa nachádza najväčšie množstvo hradov, pevností a strážnych veží v Ománe. Najprv navštívite hrad Jabreen , ktorý stojí osamotene na pustej pláni na pozadí horského masívu Jabal Akhdar. Jemná výzdoba interiérov a zdobené drevené stropy patria k najkrajším v krajine. Obed v miestnej reštaurácii, prípadne obedový balíček (piknik). Nasleduje krátky prejazd do Bahly , mesta hrnčiarov a čarodejníkov. Bahle vládne obrovská, novo opravená hlinená pevnosť, zapísaná na zozname UNESCO, s priľahlým trhoviskom a povesťami opradenou stenou. Po prehliadke rozľahlej pevnosti pôjdete do podhorského mestečka Al Hamra, ktoré sa pýši rozsiahlym komplexom pôvodných hlinených stavieb. Z niektorých sa zachovali len krásne zdobené dvere, iné znova ožili a slúžia ako múzeum alebo štýlové ubytovanie pre turistov. Zastávka na fotografovanie na vyhliadke nad mestečkom, v diaľke uvidíte aj najvyššiu ománsku horu Jabal Shams. V popoludňajších hodinách ubytovanie v hoteli v Nizwe.

7. DEŇ
Krátky prejazd do historického centra mesta Nizwa , ktoré bolo po dlhú dobu hlavným mestom Ománu, sídlom imámov a náboženskej školy. Mesto, obklopené zelenými palmovými hájmi, si dodnes zachováva pôvodnú stredovekú atmosféru. V Nizwe sa tiež nachádza najdlhší systém zavlažovacích kanálov v krajine (falaj), ktorý privádza vodu z blízkych hôr. Tu si prezriete exteriéry impozantnej pevnosti zo 17. storočia, ktorej dominuje 40 metrov vysoká okrúhla veža. Preskúmate vyhlásený súk, najznámejšie trhovisko v Ománe. Na rozdiel od tržnice v Mutrah tu nájdete predovšetkým datle, korenie, zeleninu, ovocie, ružovú vodu, jemné strieborné šperky av niektorých dňoch aj domáce zvieratá. Cesta vás ďalej zavedie do dediny Birkat al Mawz , malej palmovej oázy na úpätí hôr Jabal Akhdar, kde si prezriete zvyšky pôvodných hlinených obydlí, niekedy aj čiastočne obývaných, a funkčný vodný kanál falaj. V popoludňajších hodinách návrat do Muscatu, ubytovanie a večera v hoteli Mysk**** v luxusnej rezidenčnej štvrti Al Mouj. Tento deň je možné program rozšíriť o fakultatívny výlet do hôr Jabel Shams vozidlami 4x4, s anglicky hovoriacim sprievodcom, návrat do Muscatu vo večerných hodinách.

8. DEŇ
Individuálne voľno v hoteli Mysk****, polpenzia. Voľno môžete využiť na kúpanie na blízkej súkromnej pláži, prechádzke po priľahlej modernej marine alebo po početných parkoch a záhradách štvrti Al Mouj. V bezprostrednej blízkosti hotela je mnoho kaviarní, reštaurácií a obchodov ak dispozícii je shuttle bus do nákupného centra, za malý poplatok. V nočných hodinách odhlásenie z hotela a krátky transfer na letisko Muscat.

9. DEŇ
Predpokladaný odlet z Muscatu v skorých ranných hodinách, prílet do Dubaja ráno. Nasleduje dopoludňajší nadväzujúci let z Dubaja do Prahy, predpokladaný prílet do Prahy v skorých popoludňajších hodinách.

CENA ZAHRNUJE : leteckú prepravu Praha - Dubaj-Muscat-Dubaj - Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, transfer letisko-hotel-letisko, 7 nocí v hoteli***/****, early ckeck-in po prílete, 7x raňajky , 3x obed, 7x večeru, Program v púšti: ubytovanie v bungalovoch alebo pevných stanoch s vlastným sociálnym zariadením v kempe, autá 4x4 pri programe v púšti - transfer za do kempu, vychádzka na západ slnka cca 60min, rozšírenie programu o výlet do hôr Jabal Shams vozidlá 4x4 cca 145 USD, dopravu a vstupy podľa programu, služby česky hovoriaceho sprievodcu

CENA NEZAHRNUJE : cestovné a covid poistenie, sprepitné, víza, – v súčasnej dobe je poplatok za víza pre občanov EÚ zrušený (pri pobyte do 10 dní), jazda na ťavách v púšti cca 15 USD, jazda štvorkolkách v púšti cca 25 USD/30 minút

Zľavy:
1-2 deti 2 – 12 rokov v sprievode 2 dospelých osôb 50 EUR

Poznámka:

MINIMÁLNY POČET ÚCASTNÍKA: 15

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY :1lôžková izba (14 990 Kč)

Novinky

Partneri

Facebook

Kontaktujte nás