Mexiko - all inclusive potulky Yucatánom

Destinácia: Mexiko
Kód zájazdu: 1165734
Cena od: 1 799 €
Príplatky od: 0 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

24.10.2021 9 dní Last Minute 1 799 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd

Perex:
Mexiko – pláže ako zo sna, mangrovníkové háje a pozostatky pradávnych mocných civilizácií, stále živé tradície, pôvodná kultúra, tanec a hudba, polostrov Yucatán a krásna Mayská riviéra. Objavte s nami tento kus sveta.

Ubytovanie:
5* hotely Cancun, Playa del Carmen, 4* hotel Merida

Stravovanie:
all inclusive, Merida polpenzia

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne/z Budapešti do Mexika, letovisko Cancun.

2. deň:
Prvý dotyk s príjemnými vlnami tyrkysových vôd Karibiku. Oddych na piesočnatých plážach.

3. deň:
Vydáme sa do mesta Mérida, koloniálneho mesta s francúzskym šarmom. Založil ho v roku 1952 na rozvalinách bývalého mayského mesta dobyvateľ Francisco de Montejo. Na začiatku 20. storočia mala Mérida najviac milionárov na svete. Cestou navštívime jednu z najznámejších mayských pamiatok - Chichen Itzá, považovanú za univerzitu mayskej kultúry. Toto archeologické nálezisko odhaľuje mayské znalosti matematiky, architektúry a astronómie. Možnosť kúpania v cenote. Ubytovanie v Meride.

4. deň:
Cestou do Uxmal navštívime Eco Museo de Cacao. Uxmal, mayské mesto, jedna z najväčších a najzaujímavejších archeologických lokalít Mayov. Obdivovať budeme monumentálne stavby - Guesserova pyramída, Dom guvernéra, Dvor mníšok, či Dom korytnačiek. Cez Valladolid sa presunieme až na nádhernú Mayskú Riviéru.

5. deň:
Voľný program na plážach Mayskej riviéry. Plávanie, relax, skvelá tequila, prechádzka po piesku pri západe slnka a tanečná zábava. Fakultatívne návšteva niektorého z okolitých tematických parkov – Xel -Ha, jeden z najväčších prírodných parkov sveta s jedinečným šnorchlovaním či Xcaret - eko-archeologický park s množstvom atrakcií.

6. deň:
Voľný deň na pláži.

7. deň:
Voľný deň na pláži.

8. deň:
Voľný deň na pláži.

9. deň:
Voľno do transferu na letisko, odlet do Viedne/Budapešti.

10. deň:
Prílet do Viedne/Budapešti, transfer do Bratislavy.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne/Budapešti s prestupom. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 7 x ubytovanie na Mayskej riviére v 5* hoteloch s all inclusive, 1 x ubytovanie s polpenziou v Meride.  Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK. 

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: pobytová taxa v Mexiku 2 EUR / izba / noc (platí sa v každom hoteli na recepcii). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu, fakultatívny výlet do tematického parku Xcaret 180 EUR a cestovné poistenie.

Doprava:
Letecká.

Novinky

Partneri

Facebook

Kontaktujte nás