Jordánsko s pobytom pri Mŕtvom mori

Destinácia: Jordánsko
Kód zájazdu: 1121903
Cena od: 1 748 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

29.08.2021 8 dní First Minute 1 748 € +0 € odlet: Viedeň letecká
24.10.2021 8 dní First Minute 1 748 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.

Perex:
Jordánsko, krajina známa z mnohých televíznych filmov o hrdinoch. Tajomná krajina, ktorá skrýva množstvo historických pamiatok. Našu cestu začneme čerstvou kávou s kardamónom na jordánskom trhu a budeme pokračovať mestami  Jerash a Madaba, z archeologického náleziska Petra sa nám naskytnú nezabudnuteľné výhľady a na fascinujúcej púšti Wadi Rum budeme dobýjať púštne hrady. Naše poznávanie ukončíme pri najväčšom poklade krajiny, pri Mŕtvom mori, kde strávime niekoľko dní so zdravým blatom :-).

Program:
1. deň:
Odlet z Európy do hlavného mesta Jordánska – Ammánu. Privíta nás nádherná a tajomná krajina, ktorá dýcha históriou starých civilizácií. Podľa času prehliadka mesta.

2. deň:
Ráno sa vydáme do mesta Jerash, nazývaného aj „Pompeje východu“. Nachádza za severne od Ammánu. Jeho antické pamiatky sú po Ríme jedny z najväčších a najzachovalejších. Nájdeme tu množstvo stĺpov, starých ulíc, chrámov, námestí, divadiel, kúpeľov, fontán a mestských opevnení. Jedným z najekologickejších a historicky významných miest je aj mesto Ajloun. Miestny hrad je dokonalým príkladom islamskej architektúry. Bol vystavaný na obranu troch hlavných ciest, ktoré viedli cez údolie rieky Jordán a spájali Jordánsko so Sýriou.

3. deň:
Mesto Madaba sa nachádza na jednej z mnohých svätých ciest v zemi. Je nazývané aj „mesto mozaík“. Najväčším lákadlom mesta je mozaiková mapa z byzantských čias, znázorňujúca Jeruzalem a množstvo ďalších svätých miest. Takmer na každom rohu sa nachádzajú nádherné mozaiky, sú na domoch i kostoloch. Len 10 min na západ sa vypína Mt. Nebo, miesto, kde Mojžiš videl Jordánsko ako zasľúbenú zem. Presunieme sa do mesta Umm al Rassas, ktoré je hlavným mestom provincie Madaba. Dominantou oblasti je križiacky hrad z 12. storočia v meste Kerak.

4. deň:
Jordánsko oplýva veľkým archeologickým bohatstvom od neolitických zrúcanín až po púštne hrady umájovských kniežat. Perlou medzi pamiatkami je archeologické nálezisko Petra, ktoré patrí k novodobým divom sveta a je zapísaná v zozname UNESCO. Je dedičstvom Nabatejcov, ktorí sa tu usadili pred 2000 rokmi. Pre farbu svojich skalných útesov (červená a ružová) je nazývaná aj „Ružovým mestom“. Vstup do mesta je cez bránu Siq a prechádzať budeme údolím lemovaným strmými stenami, ktoré v niektorých miestach dosahujú výšku až 80 m. Všetky stavby, chrámy, tunely a hrobky boli vytesané do pieskovca. Mesto sa stalo kulisou  v mnohých filmoch – Múmia sa vracia, Indiana Jones.

5. deň:
Najznámejšia a najväčšia púšť krajiny Wadi Rum nám odhalí svoje tajomstvá. Púšť je známa svojím červeným pieskovcovým povrchom, ktorý sa tu po stáročia formoval a má vlastnosť meniť sa v závislosti od slnečných lúčov od červenej, cez oranžovú až po žltú farbu. Pred sebou máme jazdu na džípoch a následne presun k Mŕtvemu moru.

6. deň:
Mŕtve more je nielen najnižšie položenou vodnou plochou na zemi ale aj najslanšou. Voda v mori je sýtobelasá a taká slaná, že sa v nej nedá ponoriť a ani plávať. Na niektorých miestach na pobreží vytvorila voda nánosy bahna, ktoré má blahodarné liečivé účinky. Podľa starých bájí na dne ležia ruiny biblických miest Sodomy a Gomory.

7. deň:
Pobyt pri Mŕtvom mori. V Silvestrovskom termíne pobyt v Aqabe.

8. deň:
Transfer na letisko a odlet do Európy.

Ubytovanie:
4* hotely.

Stravovanie:
Raňajky.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 7x ubytovanie v 4* hoteloch s raňajkami. 1,5 h jazdu na džípoch. Vstupy do pamiatok. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK. Servisné poplatky 380 EUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 30 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca  po prílete). Ostatné poplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, za jednolôžkovú izbu 350 EUR, za polpenziu 80 EUR, fakultatívne aktivity a cestovné poistenie. 

Poznámka:
V Silvestrovskom termíne je pobyt v letovisku Aqaba.

Doprava:
Letecká z Viedne.

Novinky

Partneri

Facebook

Kontaktujte nás