Viedeň

Destinácia: Rakúsko, Viedeň, Viedeň (Wien)
Kód zájazdu: 1106429
Cena od: 24 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Jednodňové zájazdy

Výber termínu

25.09.2021 1 deň Last Minute 24 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Úvod:
1-dňový zájazd.

Perex:
Deň ako stvorený pre milovníkov umenia. Palác Albertina ponúka okrem trvalej expozície klasického a moderného umenia a jednej z najväčších a nejcenejších grafických zbierok na svete aj krátkodobé expozície. Na jeseň 2020 palác pripravil k 100. výročiu smrti Amedea Modigliana komplexnú výstavu jeho diel. 

1. deň:
Odchod z Bratislavy o 08:00 hod. Po príchode do Viedne okružná autokarová prehliadka historického centra Viedne, ktorú ukončíme pre palácom Albertina. Albertina je zároveň múzeum umenia. Návštevníci môžu obdivovať kultúru bývania a reprezentačnú kultúru habsburského obdobia. Múzeum a galéria Albertina v sebe zasa skrývajú poklady najväčšej trvalej expozície klasického i moderného umenia a jednu z najväčších a najcennejších grafických zbierok na svete, ktorú založil v r. 1776 vojvoda Albert Sasko-Tešínsky, manžel Márie Kristíny. Okrem tejto trvalej expozície sa v múzeu konajú i krátkodobé expozície, ktoré každoročne pritiahnu tisícky milovníkov umenia. Rok 2019 je pre kniežactvo Liechtenstein veľmi dôležitý. V r. 1719 cisár Karol VI., otec Márie Terézie, povýšil grófstvo vo Vadúze na kniežactvo. Tristé výročie si pripomenie galéria Albertina, kde kniežacia rodina žila až do roku 1938. Návštevníci budú môcť obdivovať diela svetoznámej biedermeierovskej zbierky, ako aj Rubensovu Venušu či vzácne plastiky.
Po prehliadke výstavy individuálne voľno, s možnosťou návštevy ďalších pamätihodností (Opera, Hofburg). Návrat na Slovensko vo večerných hodinách.


Doprava:
Autokar.


Celková cena zahŕňa:
Dopravu luxusným autokarom, sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Za miesto v prednej polovici autokaru 7 EUR.
Vstupy, cestovné poistenie.

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Viedeň

Novinky

Partneri

Facebook

Kontaktujte nás